BOLLAND, Joanne. - Praefationes, tractatus,... - Lot 30 - Conan Belleville Hôtel d'Ainay

Lot 30
BOLLAND, Joanne. - Praefationes, tractatus, diatribae et exegeses praeliminares, atque nonnulla venerandae antiquitatis tum sacrae, cum protanae, monumenta a Joanne Bollando caeterisque societatis Jesu hagiologis antuerpiensibus, elucubratis in Acta sanctorium voluminibus praefixa, nunc primum conjunctim edita et in tres tomos distributa...- Venetiis, apud Sebastianum Coleti et J. B. Albrizi, 1749-1751.- 3 volumes in-folio, reliure en vélin. Edition ornée de planches gravées Important ouvrage relatif à l'hagiographie petite découpe à chaque titre. Accident à la reliure du premier volume. Usures et petites tâches sur les tranches.
Mes ordres d'achat