LEMNIO (Levino). DE MIRACULIS OCCULTIS NATURAE... - Lot 23 - Conan Belleville Hôtel d'Ainay

Lot 23
LEMNIO (Levino). DE MIRACULIS OCCULTIS NATURAE LIBRI IIII. Item de vita cum animi et corporis incolumitate recte instituenda, liber unus. FRANCFORT, ANNIS SAURII, 1611. Un volume, in-16 (130 x 90 mm), de (8) ff., 582 pp., (28) ff., (1) f. bl. - (8) ff., 185 pp., (1) p., (4) ff., (8) ff., 288 pp., pleine reliure de l'époque en vélin à rabats ivoire. Dos lisse portant le titre calligraphié à l'encre marron, tranches jaspées. Première garde manquante, une partie du feuillet de titre découpée et manquante (vignette ?), salissure en bout de marge inférieure, tête un peu courte, papier légèrement bruni à cause de sa qualité. RELIÉ AVEC : - MEDICI ZIRIZÆI, de habitu et constitutione corporis, quam Græci, triuiales complexionem vocant, libri II. Francfort, Nicolai Hofmanni, 1604. - SIMILIT UDINUM AC PARABOLARUM, quæ in bibliis ex herbis atque arboribus desumuntur, dilucida explicatio... Francfort, Nicilaum Hoffmannum, 1608. - DE GEMMIS ALIQUOT , IIS PRÆSERTIM, quarum diuus ioannes aposto lus in sua apocalypsi meminit... Auctore Francisco Rueo. Francofurti, Nicolaum Hoffmannum, 1608. - DE ASTROLOGIA liber unus ; in quo obiter indicatur ... Auctore LAVINO Lemnio.
Mes ordres d'achat